Ve všem, co dělám, hraje důležitou roli respekt k přírodě, radost, svoboda a tvůrčí práce.

Lenka B.: šperkařka, lektorka, zooložka

Platí to jak pro osobní, tak profesní život. Neustále se něco nového učím, zkoumám,
tvořím a s radostí předávám dál získané znalosti a dovednosti.

Lenka B.

Tvůrčí práce Lenky B.

Odjakživa mě bavilo něco nového vymýšlet, zkoušet i vytvářet z přírodních materiálů. Časem mi došlo, že kreativita v jakékoli podobě je mým hnacím motorem v osobním i profesním životě.

Pracovat s drátem v různých podobách a tvořit z něj šperky, dekoracepraktické pomocníky jsem začala v roce 2008.

Pro samouka s minimem volného času, bez jakéhokoli výtvarného či uměleckého vzdělání a odborného vedení byly začátky krušné, první výtvory nepoužitelné a několikrát jsem měla chuť se na to vykašlat.

Naštěstí jsem se tenkrát nevzdala, nad dráty zvítězila a od roku 2009 nabízím svou tvorbu jako Lenka B. handmade. Na jaře roku 2021 se zrodila Archboldia® – značka ručně drátovaných zoologických šperků z chirurgické oceli a drahých kamenů.

Více informací o špercích z mé dílny najdete na https://lenkabarciova.cz/damske-sperky/

Vzdělávat a motivovat

jsou činnosti, které mi dávají hluboký smysl – vedou k zamyšlení, akci a pozitivním změnám, ať už se týkají tématu ekologické udržitelnosti a s ním spojeného životního stylu, podpory kreativity a zručnosti prostřednictvím řemeslných kurzů nebo tvořivých dílen.

Environmentální výchově a vzdělávání k udržitelnému rozvoji se s různou intenzitou věnuji přes 20 let, naplno v letech 2009–2014, kdy jsem v rámci několika neziskových organizací pracovala na projektech cílených jak na děti a učitele všech typů škol, tak i na širokou veřejnost.

Přehled online návodů a kurzů zaměřených na výrobu šperků a dekorací najdete na https://lenkabarciova.cz/vyrobky-z-koralku-navody

Lenka B.
Lenka B.

Lenka B. a láska k přírodě

Láska k přírodě a touha proniknout hlouběji do jejích tajů mě provází od dětství. Přestože doma mé nadšení nikdo nesdílel a mé rozhodnutí jít studovat biologii narazilo na odpor, odolala jsem všem racionálním námitkám a šla za svým srdcem.

I když jsem vědeckou kariéru zoologa opustila, svého rozhodnutí nelituji. Aktivně se stále věnuji monitoringu a ochraně netopýrů.

Motto Lenky B. - Tvořeno udržitelně s radostí